2. Olimpijski festival dječjih vrtića u Medulinu

0
128
Medijski prijatelj

Na igralištu Nogometnog kluba Medulin prošlog petka, 6. svibnja 2016. u organizaciji Sportske zajednice Općine Medulin i Dječijeg vrtića Medulin održan je 2. Olimpijski festival dječjih vrtića.

Ovo je petnaesta godina kako Hrvatski olimpijski odbor u suradnji s lokalnim sportskim zajednicama organizira ovaj prije svega edukativan projekt, a ove se godine u Medulinu na natjecanje odazvalo 9 ekipa iz Medulina, Premanture, Vinkurana, Ližnjana i Banjola, s ukupno 187 učesnika.

Na suncu okupanom travnjaku, uz mnoštvo djece i njihovih roditelja koji su navijali s tribina, program je započeo svečanim mimohodom ekipa, postavljanjem Olimpijske zastave uz zvuke Olimpijske himne te svečanom prisegom predstavnika dječjih vrtića u kojoj su se mališani obvezali na fair play, poštivanje protivnika i sudaca uz neizostavno „Neka najbolji pobjede!“.
Natjecanje se prema pravilima festivala odvijalo u pojedinačnim disciplinama, trčanje 50m, bacanje loptice u dalj i skok u dalj s mjesta, te u ekipnim disciplinama nogomet i štafeta 4x25m. U borbi za medalje i titulu najuspješnije skupine djeca su pokazala visok stupanj motoričkih sposobnosti i znanja a ostvareni su slijedeći rezultati.

ATLETIKA – Trčanje 50m (djevojčice): 1. Tara Martinović, Bubamare Ližnjan 2. Mia Mijić, DV Medulin 3. Gaia Lazarić, Bubamare Ližnjan.

Trčanje 50m (dječaci): 1. Karlo Reljanović, DV Medulin 2. Luka Krznarić, Ježići Vinkuran 3. Jakov Bobanović, DV Medulin.

ATLETIKA  –  Skok u dalj (dječaci): 1. Petar Bohil, Ciciban Medulin 2. Antonio Kljajić, Ciciban Medulin 3. Lovre Kirac, Sunčica Banjole.

Skok u dalj (djevojčice): 1. Antonija Vučković, Bubamare Ližnjan 2. Eva Filipović, Bube Medulin 3. Chiara Brizić, DV Medulin.

ATLETIKA  –  Bacanje loptice (dječaci): 1. David Maružin, Ježići Vinkuran 2. Mihael Komatina, DV Medulin 3. Aleks Obradović, Bubamare Ližnjan.

Bacanje loptice (djevojčice): 1. Lana Miljanić, Bubamare Ližnjan 2. Vanessa Boljun, Sunčica Banjole 3. Nikol Marin, Ciciban Medulin

NOGOMET (dječaci): 1. Bubamare Ližnjan 2. DV Medulin 3. Leptirići.

NOGOMET (djevojčice): 1. DV Medulin 2. Bubamare Ližnjan.

ŠTAFETA 4x25m (djevojčice): 1. Bubamare Ližnjan 2. DV Medulin 3. Premsići Premantura.

ŠTAFETA 4x25m (dječaci): 1. DV Medulin 2. Ježići Vinkuran 3. Bubamare Ližnjan

Nagradu za Fair Play osvojio je vrtić Sunčica iz Banjola.

Najuspješnija ekipa koja je ujedno osvojila i pravo nastupa na županijskom finalu u Rovinju 25. svibnja je ekipa DV Medulin.

Napisao Nenad Seferagić
Snimio Mario Rosanda

Medijski prijatelj

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.